Dodatne informacije i novosti

Katedra za fiziku i matematiku je od svog osnivanja pružala veliki doprinos akademskoj i široj zajednici. Nastavnici Katedre učestvuju u organizaciji i realizaciji pripremne nastave za prijemni ispit iz matematike za upis na Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu. Takođe, nastavnici Katedre su članovi Centralne komisije republičkih takmičenja medicinskih škola iz matematike koja se organizuju pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Katedra je dala svoj doprinos i u popularizaciji studija farmacije u okviru manifestacije Otvorena vrata Farmaceutskog fakulteta povodom obeležavanja 80 godina studija farmacije na Farmaceutskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, kroz realizaciju radionice pod nazivom „Kako videti nevidljivo“.