Medicinijada 2016

Na takmičenju Medicinijada 2016. na Kopaoniku učestvovao je veliki broj studenata Farmaceutskog fakulteta, koji se takmičio u različitim takmičenjima. Naši studenti su ostvarili veliki uspeh u svim sportovima u kojima su se takmičili i sa velikim uspehom branili boje fakulteta.
Najuspešnije su ipak bile sledeće ekipe : ženska futsal ekipa - srebrna medalja, ženska odbojkaška ekipa-bronzana medalja ,  ženska rukomentna ekipa- bronzana medalja. Medalja koja posebno raduje je bronza muške rukometne ekipe. Ono što je pored brojnih uspeha i velike borbe obeležilo ovo takmičenje, je sjajno druženje naših studenata
Velika zahvalnost ide Sportskom društvu koje je na odličan način koordinisalo i organizovalo učešće naših sportistana ovom važnom takmičenju.