Novi ERASMUS+ projekat Farmaceutskog fakulteta u Beogradu

U okviru programa ERASMUS+ KA2 odobreno je finansiranje projekta Reinforcement of the Framework for Experiential Education in Healthcare in Serbia – ReFEEHS. Nosilac Projekta je Univerzitet u Beogradu – Farmaceutski fakultet, a rukovodilac prof. dr Ljiljana Tasić. Cilj Projekta je unapređenje, modernizacija i obezbeđenje kvaliteta u oblasti obrazovanja studenata zdravstvenih fakulteta kroz: unapređenje i razvoj nastavnih programa zasnovanih na praktičnom iskustvu u realnom radnom okruženju, razvoj zajedničkih nastavnih programa za interprofesionalno obrazovanje različitih profila zdravstvenih stručnjaka, razvoj  programa za tercijarno obrazovanje i unapređenje nastavničkih kompetencija nastavnika fakulteta i mentora iz prakse i harmonizacija sa postojećom politikom i praksom u zemljama članicama EU, uključujući odgovarajuću direktivu Evropske unije za priznavanje profesionalnih kvalifikacija (EU Direktiva 2013/55). Članovi konzorcijuma su Univerzitet u Beogradu, Univerzitet u Dablinu, Univerzitet u Kragujevcu, Univerzitet u Lisabonu, Univerzitet u Nišu, Univerzitet u Novom Sadu, Univerzitet u Pečuju i Univerzitet u Sofiji.