Farmaceutski fakultet dobio nagradu Eskulap

Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu - Katedra za socijalnu farmaciju i farmaceutsko zakonodavstvo dobila je nagradu Eskulap u kategoriji doprinos u obrazovanju stručnog kadra u oblasti menadžmenta i regulative u oblasti javnog zdravlja.

Ovo je jedna od 12 nagrada koju dodeljuje Asocijacija privatnih zdravstvenih ustanova i privatnih praksi Srbije u 6 kategorija ustanovama koje se bave zdravstvenom delatnošću, obrazovnim institucijama koje školuju zdravstveni kadar i privrednim subjektima koji na tržištu naše zemlje obezbeđuju dostupnost lekova, medicinskih sredstava, medicinske opreme i dijetetskih proizvoda i medijima. U kategoriji obrazovanja dodeljuje se samo jedna nagrada. Nagrada Eskulap ove godine dodeljena je na III kongresu ove Asocijacije 6. maja 2022. gradu u Beogradu. Nagradu je ispred Katedre za socijalnu farmaciju i farmaceutsko zakonodavstvo primila prof. dr Dušana Krajnović.