Učešće Farmaceutskog fakulteta na Festivalu nauke „Doživi nauku kroz fiziku, hemiju i mehaniku“

Školski festival nauke u Smederevskoj Palanci održan 20. mart 2015. godine treći put, a prvi put je na ovom festivalu učestvovao i Farmaceutski fakultet Univerziteta u Beogradu.

Naš Fakultet su predstavljali saradnici Marko Krstić i Jelena Manojlović, kao i studenti Ivana Vasiljević, Jelena Mitrović, Milica Elek, Milena Vujović, Isidora Popović, Igor Lukić i Marko Radić.Domaćini su izrazili veliko zadovoljstvo dolaskom predstavnika Farmaceutskog fakulteta na festuval nauke. Uigrani tim je spremno dočekivao đake različitog uzrasta, od prvog razreda osnovne do četvrtog razreda srednje škole. Studenti Farmaceutskog fakulteta, osim što su demonstrirali eksperimente, vrlo pažljivo i slikovito su objašnjavali procese koji se dešavaju, a to je rezultiralo prepunom učionicom u gotovo svakom trenutku trajanja festivala. Na festivalu je zainteresovanim đacima završnih razreda srednjih škola održana i prezentacija o Farmaceutskom fakultetu u Beogradu.Da je učešće studenata Farmaceutskog fakulteta bilo veoma zapaženo pokazao je i prilog dopisnika iz Smederevske Palanke u Jutarnjem programu RTS-a, gde su snimci prikazali upravo nastup Farmaceutskog fakulteta u Beogradu.